UWAGA WĘDKARZE!

                 

                W związku  z uchyleniem z dniem 14 września 2022 r. uchwały nr 1278/22     z dnia  12 sierpnia 2022 r.  w sprawie zakazu uprawiania amatorskiego połowu ryb w obwodach rybackich rzeki Odry nr 3 i nr 4  przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego, Zarząd  Rybackiej Spółdzielni „Regalica” w Gryfinie informuje, że od 14 września 2022 r. można uprawiać amatorski połów ryb na wodach Spółdzielni.  Jednocześnie informujemy, że okres ważności 12-to miesięcznych zezwoleń  przedłużamy o jeden miesiąc.

Zgodnie z decyzją Powiatowego Lekarza Weterynarii uchylony został zakaz dotyczący ryb dziko - żyjących, które stykały się z wodą rzeki Odra.

 

 


 Zawody spławikowe „Rybackiej Spółdzielni Regalica” oraz sklepu „Markus”

            Zawody o puchar prezesa SR Regalica  i nagroda właściciela sklepu „Markus” to pomysł Marka Pawłowskiego oraz prezesa "RS Regalica" Krzysztofa Grzelaka, którzy kilka lat temu dostrzegli na tym polu wolną przestrzeń, gdyż większość istniejących imprez to imprezy tylko dla członków poszczególnych kół wędkarskich. Tym razem na całym kanale swoje stanowisko rozbiło 42 wędkarzy. Zawody trwały cztery godziny, a zawodnikiem, który najlepiej się spisał był   Bartłomiej Bitner (21,9 kg ryb). Drugie miejsce zajął Wiesław Perełka (18,48 kg), w trzecie Bogdan Żmuda (16,38 kg). W klasyfikacji drużynowej pierwszy był Delfinek I (53,09 kg – Bitner, Tarnowski, Rakowski), drugi Delfinek II (50,4 kg – Perełka, Szpak, Żmuda), a trzeci Energetyk (38,51 kg – P.Pawłowska, M.Pawłowski, Wysokiński). W kategorii największa ryba zwyciężył  Władysław Pawlik, który na białego robaka wyciągnął z wody … sandacza o wadze 1,49 kg. 

Ogółem złowiono 460 kg ryb, które po zważeniu wypuszczono do wody. Najczęściej w siatkach wędkarzy lądował krąp, było również sporo małych boleni. Zawody sędziowali Grażyna Nalborska oraz Henryk Gorzkiewicz. 

 

Rekordowy okoń w naszych wodach! 

W dniu 18 lutego 2011 r. w wodach kanału ciepłego złowiony został rekordowy okaz okonia o wadze 2,69 kg i długości 50 cm. Tym samym jest to nowy rekord Polski, pobity po 25 latach!